AKADEMIA SIMCHY: Żydowskie przesądy - wykład Jerzego Kichlera

Opublikowano w dniu: 23 maja 2017 r.

Jakie narzędzie chirurgiczne skutecznie odstrasza demony? Co się stanie, gdy kawałek ciasta przygotowanego na szabatową chałkę zje świnia? Jaki środek leczy męską bezpłodność?

Odpowiedzi na te pytania usłyszymy podczas wykładu Jerzego Kichlera pt. „Żydowskie przesądy”, który odbędzie się w ramach AKADEMII SIMCHY w środę 7 czerwca o 17:00 w Stołówce Koszernej Gimny Żydowskiej (ul. Włodkowica 7-9). Wstęp wolny! 

JERZY KICHLER

Działacz społeczności żydowskiej w Polsce, zasłużony dla odbudowy żydowskiego życia religijnego i kulturalnego w Polsce. Był przewodniczącym Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP oraz wrocławskiej Gminy Żydowskiej; twórcą praw regulujących funkcjonowanie gmin żydowskich w Polsce i inicjatorem odbudowy Synagogi pod Białym Bocianem. To także człowiek dialogu - jest pomysłodawcą i współzałożycielem wrocławskiej Dzielnicy Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Obecnie jest wykładowcą judaizmu na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pracuje w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu jako przewodnik  w Synagodze. Autor wielu artykułów dotyczących tradycji i historii Żydów oraz współautor „Przewodnika po żydowskim Wrocławiu”. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalami „Zasłużony dla Wrocławia”, „Zasłużony dla Dolnego Śląska” oraz złotą Odznaką Towarzystwa Miłośników Wrocławia.

 

« Powrót