Koncert Muzyki Żydowskiej

Opublikowano w dniu: 26 stycznia 2020 r.

Wyjątkowy muzyczny wieczór

w Synagodze pod Białym Bocianem!

W sobotę 15 lutego, tuż po zakończeniu szabatu, we wrocławskiej Synagodze pod Białym Bocianem odbędzie się wyjątkowa muzyczna uczta. W repertuarze tradycyjnym i synagogalnym usłyszymy Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka, przy akompaniamencie znakomitego instrumentalisty - Piotra Rojka. To nie będą jedyni artyści, którzy wystąpią tego dnia w synagodze. Wyjątkowe aranże tradycyjnej muzyki żydowskiej, autorstwa wybitnego trębacza Piotra Wojtasika, wykona septet w nietypowym składzie. Wojtasik zaprosił do współpracy wrocławską wokalistkę młodego pokolenia – Magdalenę Zawartko, a także utalentowaną poznańską harfistkę – Julię Ziembińską. Na scenie pojawi się śmietanka polskiego jazzu: Piotr Wojtasik, Marcin Kaletka, Michał Tokaj, Michał Barański, a także legendarny perkusista – Kazimierz Jonkisz. Ale to nie wszystko – Artyści zapowiadają niespodziankę – czeka nas wieczór pełen muzycznych doznań!

Chór Synagogi pod Białym Bocianem pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka

Piotr Rojek – fortepian

Piotr Wojtasik Septet w składzie:

Piotr Wojtasik – trąbka

Magdalena Zawartko – śpiew

Julia Ziembińska – harfa

Marcin Kaletka – saksofon

Michał Tokaj – fortepian

Michał Barański – kontrabas

Kazimierz Jonkisz – perkusja

Koncert jest częścią projektu skierowanego do wrocławskich Seniorów. W czwartek 13 lutego, o godzinie 14:30, w synagodze odbędzie się „Spotkanie z kulturą i muzyką żydowską dla wrocławskich Seniorów”. Spotkanie poprowadzi Naczelny Rabin Wrocławia i Dolnego Śląska David Basok wraz z Rebecyn Danielle Chaimovitz-Basok. Wspólnie przybliżą słuchaczom zagadnienia związane z historią, kulturą i sztuką żydowską. Część poświęconą muzyce żydowskiej poprowadzi Stanisław Rybarczyk - dyrygent Chóru Synagogi pod Białym Bocianem, jedynego chóru synagogalnego w Polsce, znawca muzyki żydowskiej i synagogalnej. Wstęp na to spotkanie jest bezpłatny.

 

Koncert Muzyki Żydowskiej

15.02.2020, sobota, godz. 19:30

Synagoga pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7, Wrocław

Bilety: 40 zł normalne, 30 zł ulgowe (uczniowie, studenci),

20 zł (seniorzy – po uprzedniej rezerwacji pod adresem mailowym: a.szakiel@proarte.org.pl)

*miejsca nienumerowane

Bilety do nabycia: na www.ticketmaster.pl,

w sieci sklepów Media Markt, w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej przy ul. św. Antoniego 8, oraz na godzinę przed koncertem w Synagodze pod Białym Bocianem.

 

Projekt jest współfinansowany ze środków finansowych Gminy Wrocław.

 

Organizator:

Fundacja „PRO ARTE 2002”

 

Współorganizator:

Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu

 

Mecenat:

Miasto Wrocław

 

 

www.wroclaw.pl

www.simcha.art.pl

www.proarte.org.pl

« Powrót