KONCERT SIMCHA: ZESPÓŁ KLEZMERSKI SZTETL – WSCHÓD SPOTYKA SIĘ Z ZACHODEM

Opublikowano w dniu: 06 czerwca 2018 r.

7.06.2018|czwartek| godz. 20:00

KONCERT: ZESPÓŁ KLEZMERSKI SZTETL /Polska: Sejny, Warszawa/

ZESPÓŁ KLEZMERSKI SZTETL – WSCHÓD SPOTYKA SIĘ Z ZACHODEM

Synagoga, bilety: 35 zł, 25 zł

Warszawski Sztetl z okazji jublieuszu Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA po raz drugiodwiedzi Wrocław! Na ostatni koncert zespołu bilety wyprzedały się w niezwykle szybkim tempie.

Sztetl to projekt klezmerski założony z tęsknoty za kulturą i tradycją żydowską kwitnącą w okresie międzywojnia. Zespół jest laureatem Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja 2013. Pomysł na powołanie do życia formacji zrodził się w Warszawie, choć muzycy tworzący kolektyw wywodzą się z Sejn, małego miasteczka w północno-wschodniej Polsce. Każdy z muzyków naukę gry na instrumencie zaczynał od przygody z muzyką klezmerską w Ośrodku „Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów”. Zespół występował w klubach, ośrodkach ściśle związanych z kulturą żydowską, Pałacu Prezydenckim a także  na weselach i potańcówkach. Tym, co wyróżnia Sztetl od innych formacji klezmerskich, jest bardzo mocne przywiązanie do tradycyjnych brzmień i budowanie repertuaru wyłącznie w oparciu o materiały źródłowe, zapisy nutowe i nagrania Żydów z okresu międzywojnia. Zespół wykonuje kompozycje z repertuaru starych mistrzów takich jak Abe Schwartz czy Henry Kandel. Adem Chamuon (Syria) dzieli się z zespołem pieśniami sefardyjskim śpiewanymi w Syrii w Libanie oraz wzbogaca brzmienie zespołu o tradycyjne instrumenty perkusyjne.

Więcej informacji na:

FB: https://www.facebook.com/Sztetl/

VideoSztetl - Papierosy

Skład:

TOMASZ STAWICKI - klarnet, klarnet basowy

RADEK POLAKOWSKI - akordeon, skrzypce, wokal

PIOTR JANIEC – tuba

ADEB CHAMOUN - darabuka, rigg, tar, bendir, wokal

PETER SOMOS - perkusja

 

Bilety do nabycia: w serwisie Ticketmaster.pl, w Centrum Informacji Turystycznej i Rowerowej (ul. św. Antoniego 8), w Synagodze pod Białym Bocianem II piętro (ul. P. Włodkowica 7), w Empiku oraz na 2 godziny przed koncertem w Synagodze Pod Białym Bocianem.

 

« Powrót