Muzeum na kółkach nareszcie odwiedza Wrocław

Opublikowano w dniu: 03 czerwca 2015 r.

 

9-11 czerwca | pl.Solny

 

Mobilny projekt wystawy edukacyjnej realizowany przez warszawskie Muzeum POLIN odwiedzi na trzy dni Wrocław podczas XVII Festiwalu Kultury Żydowskiej Simcha.

Projekt ma na celu przypomnieć o niemal 1000-letnim współistnieniu społeczności polskiej i żydowskiej oraz  wspieranie lokalnych inicjatyw dotyczących dialogu polsko-żydowskiego i ochrony dziedzictwa żydowskiego. Wystawie towarzyszą różnorodne działania prowadzone przez edukatorów muzeum oraz lokalnych działaczy: warsztaty, dyskusje, pokazy filmów, działania w przestrzeni miejskiej.

Wrocław to ważny punkt na mapie polsko-żydowskiego dziedzictwa kulturowego. W ramach Festiwalu będzie można zobaczyć  w skrócie to, co prezentowane jest w Warszawie. To istna gratka kulturalna.

Od maja do sierpnia 2015 roku "Muzeum na kółkach" będzie łącznie w 22 miejscowościach w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, lubelskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.
We Wrocławiu „Muzeum na kółkach” można zwiedzać od wtorku (9.06) do czwartku (11.06) na pl. Solnym.
We wtorek (09.06) o godzinie 12.00 na pl. Solnym odbędzie się oficjalne otwarcie tej znakomitej wystawy.

 Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej informacji na stronie internetowej Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie oraz na Facebooku  „Muzeum na kółkach”/ https://www.facebook.com/muzeumnakolkach

 

« Powrót