RABIN David Basok oraz REBECYN Danielle Chaimovitz Basok zapraszają na KOLACJĘ SZABATOWĄ

Opublikowano w dniu: 06 czerwca 2018 r.

RABIN David Basok oraz REBECYN Danielle Chaimovitz Basok zapraszają wszystkich na KOLACJĘ SZABATOWĄ w piątek 8 czerwca: "Od wielu pokoleń żydowskie rodziny spotykają się każdego piątku na wspólną kolację, by uczcić Szabat. Świat się zmienia jednak idea Szabatu i jego najważniejsze elementy pozostają bez zmian. Stół na kolacji Szabatowej jest bogato zastawiony i świąteczny, wokół niego zbierają się żydowskie rodziny, by wspólnie jeść, rozmawiać i śpiewać. Podczas Szabatu praktykujący Żydzi odkładają swoje telefony i służbowe obowiązki i koncentrują się na chwili obecnej. Kolacja szabatowa na Festiwalu Kultury Żydowskiej SIMCHA jest
okazją do uczestnictwa w tym cotygodniowym święcie" - zapraszają wspólnie rabin Wrocławia i Dolnego Śląska, David Basok oraz jego żona, rebecyn Danielle Chaimovitz Basok, którzy poprowadzą kolację szabatową w Synagodze Pod Białym Bocianem w najbliższy piątek 8 czerwca. Rabin i rebecyn wspólnie opowiedzą o żydowskiej tradycji, nauczą zebranych pieśni na Szabat, postarają się wytłumaczyć znaczenie Szabatu oraz podzielą się z nami prywatnymi historiami i spostrzeżeniami. W ten piękny, tradycyjny sposób - przy wspólnym stole zakończymy 20. Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. Pamiętajcie, że ta szabatowa kolacja w ramach festiwalu jest otwarta dla wszystkich! Możecie w niej uczestniczyć! Zapraszamy!
 
W menu: sałatka żydowska, śledzie, czulent warzywny, humus ze świeżymi warzywami i macą, pasztety tradycyjne, pieczony łosoś z ziemniakami, szarlotka z mąki macowej i owoce na deser oraz wino koszerne.
 
Bilety (cena: 100 zł) na kolację szabatową do kupienia w: Ciż Cafe Centrum Informacji Żydowskiej, ul. Włodkowica 9 lub w Synagodze Pod Białym Bocianem, 2 piętro.
 
Kolacja odbędzie się o godz. 20:00 w piątek 8 czerwca w Synagodze Pod Białym Bocianem.
 
Organizatorem kolekcji szabatowej jest Gmina Żydowska we Wrocławiu - Jewish Community of Wroclaw

« Powrót