Robert Koszucki czyta wiersze Jehudy Amichaja

Opublikowano w dniu: 25 maja 2018 r.

Publiczność festiwalu SIMCHA będzie miała niepowtarzalną okazję posłuchać poezji Jehudy Amichaja, jednego z najwybitniejszych poetów izraelskich. Od lat 60. doskonale znany w krajach anglojęzycznych, tłumaczony na ponad 30 języków. Laureat wielu nagród w Izraelu i na świecie, wieloletni kandydat do Nagrody Nobla. W poezji hebrajskiej styl biblijny zastąpił językiem dnia powszedniego. Autor powieści, opowiadań i słuchowisk.

Wiersze w interpretacji Roberta Koszuckiegousłyszeć będzie można w poniedziałek, 4.06, o godz. 18, w Mleczarni. Wydarzenie poprowdzi Tomasz Korzeniowski, absolwent Katedry Judaistyki UJ, tłumacz poezji i prozy hebrajskiej prowadzącego projekt "hebrajska kafé" poświęcony kulturze języka hebrajskiego

wstęp wolny

 

 

 

Robert Koszucki

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Ukończył PWST w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Stu w Krakowie, gdzie obecnie można go zobaczyć w rolach Edmunda (Król Lear), Szatowa (Biesy), Geniusza (Wyzwolenie), Pana Młodego (Wesele), Mike‘a Deans’a (Na końcu tęczy). Zrealizował spektakle w Warszawie w Teatrze Powszechnym i Laboratorium Dramatu, we Wrocławiu w Teatrze Polskim i Współczesnym, w Krakowie w Teatrze Stu, Łaźni Nowej, w Jeleniej Górze i Toruniu. W teatrze pracował między innymi z Gabrielem Gietzkim, Mikołajem Grabowskim, Krzysztofem Jasińskim, Łukaszem Kosem, Janem Klatą, Krzysztofem Rekowskim, Bartoszem Szydłowskim, Michałem Zadarą. Aktor znany z seriali: Na dobre i na złe, Na krawędzi, Plebania, Samo życie, Pierwsza miłość.

 

Tomasz Korzeniowski

Od 1979 zajmuje się historią i kulturą Żydów. Absolwent Katedry Judaistyki UJ. Tłumacz poezji i prozy hebrajskiej (wśród autorów Jehuda Amichaj, Amos Oz, Said Kaszua, Jehudit Hendel, Cwika Szternfeld). Prowadzi projekt "hebrajska kafé" poświęcony kulturze języka hebrajskiego. Mieszka we Wrocławiu.

« Powrót