Spotkanie z poetą: Cwika Szternfeld - tomik poezji „Po Polsku”

Opublikowano w dniu: 26 maja 2018 r.

Już w niedzielę, 3 czerwca, o godz. 17:00 zapraszamy serdecznie wszystkich na spotkanie z poezją. Festiwal SIMCHA gości u siebie izraelskiego poetę Cwikę Szternfelda, który opowie o swoim tomiku poezji "Po Polsku". Szternfeld został opisany przez prof. Avidova Lipskera i prof. Szewacha Weissa jako jeden z najwybitniejszych autorów we współczesnej, hebrajskiej poezji. Tomik "Po Polsku" daje możliwość zapoznania się z niewątpliwie izraelskim poetą, którego twórczość posiada wiele polskich akcentów. Spotkanie poprowadzi redakor Witold Podedworny z Oficyny Wydawniczej ATUT. 

Cocofli, wstęp wolny.

 

 

 

Cwika Szternfeld

Cwika Szterfeld, poeta i psycholog, urodzony w 1955r we Wrocławiu. Do Izraela emigrował wraz z rodzicami w wieku dwóch lat. Okres młodości spędził w Belgii i w Niemczech. Obecnie mieszka w Hajfie, jest żonaty, ma troje dzieci. Pracuje jako wykładowca, zajmując się szerokim spektrum zagadnień psychologii, głównie międzykulturowością i problematyką emigracji. Prowadzi zajęcia grupowe, udziela porad w sprawach rodzinnych. Szternfeld mówi 10 językami, przekładał poezję z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, polskiego i amharskiego. Opublikował 12 tomów poezji i tlumaczenie Jean Follain z francuskiego .

Szósta książka, pod tytułem hebrajskim „Mefazer hazchuchit” ukazała się w 2009 i zdobyła nagrodę Izraelskiego Związku Kompozytorów i Poetów. Książka w pierwszej części opowiada o historii miłości między Żydem a Arabką, a wiersze części drugiej opisują świat kobiet arabskich. Szternfeld jest laureatem licznych nagród (2014 –Nagroda Premiera), a jego wiersze tłumaczono na wiele języków

 

« Powrót